Powrót do listyNie musisz stać w kolejkach ‒ złóż wniosek przez Internet

Od 1 lipca online można składać wnioski o 300 złotych na wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry Start”, ale także o przyznanie m.in. świadczenia z funduszu alimentacyjnego, zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami, tzw. becikowego czy świadczenia rodzicielskiego.

Wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną „Dobry Start” można składać przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie internetowej https://empatia.mpips.gov.pl/ oraz przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.

Od 1 sierpnia br. wnioski te będzie można dostarczać także drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim (ul. Cekanowska 5) lub za pośrednictwem Poczty Polskiej. 

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu 2020r. gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku i listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Od 1 lipca br. na portalu PIU Empatia można również składać wnioski o przyznanie m.in.:

  • świadczenia z funduszu alimentacyjnego,
  • zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami,
  • jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka, tzw. becikowego,
  • świadczenia rodzicielskiego.

Informacje o kryteriach przyznawania powyższych świadczeń można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Cekanowska 5 pod numerem tel. 44 723-34-89 wew. 48 oraz na stronie internetowej: www.mopstomaszow.naszops.pl.

W związku z trwającą nadal pandemią wywołaną przez wirusa SARS-CoV-2 MOPS zachęca do skorzystania z elektronicznej formy składania wniosków, co pozwoli zachować ostrożność w kontaktach z innymi osobami oraz uniknąć kolejek, a także zaoszczędzić czas i zapewnić płynność w dokonaniu wypłaty.

Pliki do pobrania

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook