Powrót do listyNielegalny towar u 68-latki

Policjanci z wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą przejęli 1760 sztuk nielegalnych papierosów, 0,5 kilograma tytoniu oraz 9,5 litra wyrobów alkoholowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar znajdował się w mieszkaniu 68-letniej mieszkanki Tomaszowa.

Funkcjonariusze uzyskali informację, z której wynikało, że kobieta może nielegalnie posiadać znaczne ilości tytoniu i alkoholu. 22 października 2019 roku w trakcie obserwacji jej posesji zauważyli mężczyznę, który kupił od niej 100 ml wódki. Policjanci przystąpili do przeszukania mieszkania kobiety, gdzie gdzie ujawnili towary bez akcyzy: 1760 sztuk nielegalnych papierosów, 0,5 kg tytoniu oraz 9,5 litra wódki rozrobionej ze spirytusu . Łączna wartość narażenia na uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosła prawie 3500  zł, co stanowi wykroczenie skarbowe. Kobiecie grozi wysoka grzywna. Odpowie ona ponadto za sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia a także za rozlewanie napojów spirytusowych bez wymaganego wpisu do rejestrów za co grozi do roku pozbawienia wolności.52-letni mężczyzna, który nabył u niej wódkę, odpowie za zakup alkoholu w miejscu nielegalnej sprzedaży. 

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook