Powrót do listyOtwarcie Domu Ludowego w Bukowcu

28 sierpnia 2021 r. odbyło się uroczyste otwarcie Domu Ludowego w Bukowcu. Inwestycja powstała na miejscu starej Szkoły Podstawowej w Bukowcu. Uroczystości oddania budynku mieszkańcom Sołectw Bukowiec i Staropole miały odbyć się w sierpniu ubiegłego roku jednak sytuacja epidemiczna w kraju nie pozwoliła na to.

Na uroczystości zgromadzili się mieszkańcy sołectw Bukowiec i Staropole, wsi Sokołówka, Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Żelechlinek, delegacja wsi Chociszew na czele z Sołtysem Bogdanem Wydrzyńskim z zaprzyjaźnionej Gminy Parzęczew, zaproszeni goście: Senator RP Rafał Ambrozik, Poseł na Sejm RP Dariusz Klimczak, Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Ewa Wendrowska, Komendant Policji w Czerniewicach Krzysztof Ludwiczak, Samorząd Gminy Żelechlinek na czele z Wójtem Bogdanem Kaczmarkiem, wykonawca rzeźby siewcy znajdującej się przed Domem Ludowym w Bukowcu – rzeźbiarz Bogdan Ignaczak. Uroczystość prowadzili Sołtysi Sołectw: Bukowiec – Renata Rochala i Staropole – Zdzisław Pawlik. Po powitaniu zaproszonych gości Wójt Gminy przedstawił historię miejsca w którym powstał Dom Ludowy w Bukowcu, oraz koszt inwestycji. Po wystąpieniu Wójta, nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi do obiektu i poświęcenie przez Proboszcza Parafii Żelechlinek Marka Kanię. Następnie mieszkańcy Sołectw Bukowiec i Staropole przy akompaniamencie Łukasza Pawlika wykonali program artystyczny na który składały się przyśpiewki oraz pieśni ludowe i biesiadne. Po występach artystyczny gospodarze zaprosili wszystkich na poczęstunek i biesiadę ludową, która trwała do późnych godzin nocnych.
Całkowity koszt inwestycji to 1 521 558,16 zł w tym dofinansowanie z Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 500 000 zł i WFOŚiGW w Łodzi 35 000 zł.

Źródło: Urząd Gminy Żelechlinek

 
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook