Powrót do listyPatrol wodny policji pomógł załodze katamaranu. Łódź wywróciła się na Zalewie Sulejowskim

Policjanci patroli wodnych z Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego pełniący służbę na Zalewie Sulejowskim, wspólnie z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym pomogli załodze katamarana, który wywrócił się na środku akwenu. Ta interwencja miała szczęśliwy finał.

Patrole wodne policji każdego dnia podejmują różne interwencje i reagując na każde wezwanie potrzebujących pomocy. Policyjni „wodniacy” sprawdzają czy osoby poruszające się łodziami, skuterami, kajakami, posiadają stosowne uprawnienia, są wyposażeni w kapoki a tym samym czy nie naruszają obowiązujących przepisów. Czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich wypoczywających nad wodą. Po południu 17 lipca 2022 roku piotrkowski patrol wodny popłynął na środek Zalewu Sulejowskiego, gdzie na wysokości Swolszewic Dużych załoga katamarana potrzebowała pomocy. Z informacji przekazanych przez dyżurnego wynikało, że kilka minut wcześniej dwukadłubowiec wywrócił się. Służby ratunkowe zaalarmował żeglujący po zalewie świadek, który widział całe zdarzenie. Dwóm mężczyznom żeglującym katamaranem udało się podnieść łódź. Policjanci ustalili, że do wywrotki mogło dojść podczas wykonywania manewru skrętu dwukadłubowcem, w którego żagiel zawiał silny powiew wiatru. Na miejsce dotarli ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policyjne patrole. Załoga dwukadłubowca nie potrzebowała pomocy medycznej, bo nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci i woprowcy wspólnymi siłami bezpiecznie odholowali katamaran do brzegu.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook