Powrót do listyPieniądze dla gmin i nagrody za szczepienia na koronawirusa

Nagrody za szczepienia na koronawirusa w Loterii Narodowego Programu Szczepień. Każdy zaszczepiony może wygrać atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe. To nowy pomysł rządu na zachęcenie Polaków do szczepień przeciwko COVID-19. Pieniądze otrzymają również samorządy z najwyższym wskaźnikiem zaszczepionych mieszkańców.

Pieniądze na akcję szczepień dla gmin

Samorządy dostaną wsparcie w wykonywaniu i promocji szczepień. Każdy samorząd, każda gmina, w zależności od wielkości, otrzyma na działania organizacyjne i promocyjne 10-40 tys. złotych w ramach ryczałtu. – poinformował na konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk.

Ponadto, dla pierwszych 500 gmin, które osiągną wskaźnik zaszczepienia co najmniej 75% mieszkańców rząd chce przeznaczyć po 100 tys. zł na gminę na dowolny cel.

Z kolei gmina, która będzie miała największy odsetek zaszczepienia w danym obszarze w ramach dawnego podziału terytorialnego (to będzie 49 obszarów) otrzyma po 1 mln zł, również na dowolny cel. Ta gmina, która będzie miała największy wskaźnik zaszczepienia w skali całej Polski otrzyma dodatkowo 2 mln zł.

Minister Michał Dworczyk poinformował również, że 1 lipca 2021 roku zostanie uruchomiona Loteria Narodowego Programu Szczepień. Ma ona zachęcić do szczepień atrakcyjnymi nagrodami. 

Co 2000 osoba, która się będzie zaszczepiła otrzyma 500 zł. Ponadto co tydzień będą losowane dwie nagrody w wysokości 50.000 złotych oraz hulajnogi elektryczne i vouchery. Co miesiąc dwa razy po 100 tysięcy złotych oraz samochody hybrydowe oraz w finale dwa razy po milion złotych oraz samochody hybrydowe.

 

W loterii uczestniczyć będzie mógł każdy kto od początku Narodowego Programu Szczepień skorzystał z rejestracji i przyjął pierwszą dawkę. Do loterii będą mogły przystąpić również samorządy.

 
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook