Powrót do listyPodwójne złoto Mateusza Goździka na Mistrzostwach Polski Juniorów w kręglarstwie

Mistrzostwa Polski Juniorów w kręglarstwie klasycznym  odbyły się 13-14 kwietnia br., na kręgielni w Lesznie. KS Pilicę reprezentowali w nich: Joanna Pawłowska, Julia Sidło, Angelika Wojtaszek, Mateusz Goździk, Szymon Klimek.

W sobotę 13 kwietnia rozgrywane były mistrzostwa par oraz kwalifikacje indywidualne. Mateusz Goździk znów pobił swój już i tak wysoki rekord życiowy 639, ustanawiając nowy 681 kręgli. Jest to zarazem nowy rekord leszczyńskiej kręgielni. Mimo to jest to jeden z najwyższych wyników seniorskich w kraju. Szymon Klimek zdobył 540 kręgli, co przyniosło naszej parze złoty medal.

Wśród juniorek najlepiej spisała się Julia Sidło 559, która w parze z Małgorzatą Kurcok w KS Polonia Łaziska Górne zdobyły srebrny medal wypychając na czwarte miejsce parę z Pilicy Pawłowska 548 – Wojtaszek 533. Sidło z tym wynikiem zakwalifikowała się do finału na 3 pozycji, Pawłowska na 5, a Wojtaszek na 9.

W niedzielnych finałach Goździk z przewagą 86 kręgli nad następnym zawodnikiem nie dał nikomu szansy na walkę o złoto. Grając z kontuzją ukulał 571 kręgli i z wynikiem łącznym 1252 i przewagą 49 kręgli nad drugim zawodnikiem zdobył złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów.

Niestety gorzej poszło juniorkom. Sidło nie utrzymała 3 pozycji spadając na 5, Pawłowska spadła na 7, a Wojtaszek awansowała na 8.

Łącznie reprezentacja Pilicy zdobyła 63 punkty SSM co też jest wysokim wynikiem.

Podwójne złoto Mateusza Goździka na Mistrzostwach Polski Juniorów w kręglarstwie Podwójne złoto Mateusza Goździka na Mistrzostwach Polski Juniorów w kręglarstwie Podwójne złoto Mateusza Goździka na Mistrzostwach Polski Juniorów w kręglarstwie Podwójne złoto Mateusza Goździka na Mistrzostwach Polski Juniorów w kręglarstwie
Podwójne złoto Mateusza Goździka na Mistrzostwach Polski Juniorów w kręglarstwie Podwójne złoto Mateusza Goździka na Mistrzostwach Polski Juniorów w kręglarstwie Podwójne złoto Mateusza Goździka na Mistrzostwach Polski Juniorów w kręglarstwie  

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook