Powrót do listyPracowite dni tomaszowskich kajakarzy z Wikinga

Tomaszowscy kajakarze z MUKS „Wiking” działającego przy Powiatowym Centrum Animacji Społecznej mieli bardzo pracowite dwa ostatnie tygodnie.

Nasi zawodnicy mimo braku wsparcia ze strony Urzędu Miasta i Starostwa powiatowego startowali tydzień po tygodniu w Mistrzostwach Polski w kajakarstwie klasycznym w 3 kategoriach wiekowych.

W dniach 24-26 lipca na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 oraz Mistrzostwa Polski Młodzików. W tej pierwszej kategorii startował Marek Rybarczyk zeszłoroczny junior zajmując w konkurencji Olimpijskiej K-1 200m. 24 miejsce zwyciężył dwukrotny mistrz świata i europy zawodnik z Chełmży. na dystansie 1000m. Marek przegrał wejście do finału o 0,4 sek odpadając w półfinałach. W kategorii młodzików 13 latków startował Aleksander Kowalski który ostatecznie uplasował się na 42 pozycji w kraju. Należy dodać, iż był to debiut tego zawodnika w tak dużej imprezie.

Tydzień później 30.07-2.08 również w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Nasze barwy reprezentowali w konkurencji dwójek Cezary Chrustowski oraz Natan Góra. na dystansie 1000m zawodnicy odpadli z rywalizacji w półfinałach. Natomiast na 500m. przy bardzo zmiennej pogodzie zaliczyli wywrotkę w eliminacjach i odpadli z dalszych rozgrywek.

Sekcja kajakowa działająca przy PCAS zaprasza dzieci w wieku 9-14 na zajęcia, które odbywają się na nowo oddanej przystani nad Pilicą ul. PCK 10. zapisy p

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook