Powrót do listyProtestowali przed Cyrkiem Zalewskiego

30 października, jak czytamy na fb Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami, kolejny raz odbył się protest przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach. Tym razem był to Cyrk Zalewski. Do organizowanych protestów włącza się coraz więcej osób, którym nieobojętny jest los zwierząt. Tym razem towarzyszyła protestującym posłanka Anita Sowińska, która wystosowała pismo do prezydenta miasta Marcina Witko o lokalny zakaz tego typu występów na terenie miasta.
„Pragnę wyrazić moje ubolewanie, iż – z informacji, które posiadam – w dniu 30 października w Tomaszowie Mazowieckim gościł będzie cyrk z udziałem zwierząt, m.in. koni, wielbłądów, kóz i psów. Chciałabym zwrócić Pana uwagę na fakt, że zwierzęta w cyrkach trzymane są w złych warunkach – transportowane są z miejsca na miejsce w ciasnych klatkach, poddawane wycieńczającym i często okrutnym treningom, bez zapewnienia odpowiednich diet czy inspekcji weterynaryjnych.
W związku z tym zwracam się do Pana z prośbą o wprowadzenie lokalnego zakazu tego typu występów w Tomaszowie Mazowieckim. Podobny zakaz obowiązuje już w ponad 30 polskich miastach.
Będę wdzięczna za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.”

Zdjęcia pochodzą z fb Anity Sowińskiej

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook