Powrót do listyPrzedszkolaki z Wąwału sadzą drzewa w projekcie „Posadź drzewo. Podaj dalej”

W tym tygodniu przedszkolaki z Przedszkola w Wąwale realizowały zadania projektu „Posadź drzewo. Podaj dalej”. Maluchy poznały nazwy drzew, ich budowę, kształt liści oraz owoce. Teren wokół przedszkola jest tak piękny, że drzewa mogły podziwiać w ogrodzie , a nie tylko na planszach edukacyjnych. Wiele cennych informacji przekazał dzieciom gość z Nadleśnictwa Smardzewice – Leśniczy Tomasz Rogaczewski, to właśnie z nim w Święto Ziemi dzieci zasadziły drzewa na terenie wykonując tym samym główne zadanie projektu. Maluch sprawdzały także, czy uda nam się przewrócić jakieś drzewo, ale wszystkie były mocno zakorzenione. Kalkowanie kory drzewa za pomocą kredek świecowych okazało się świetną zabawą. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych i oczywiście dowiedziały się jak segregować śmieci.

Przystąpiliśmy do akcją „Posadź drzewo. Podaj dalej”- bo to fajna, wartościowa i ciekawa inicjatywa, która być może zainspiruje kolejne przedszkola do podjęcia działania – mówi Katarzyna Wosińska dyrektor Publicznego Przedszkola w Wąwale.
 
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook