Powrót do listyPrzedwakacyjna profilaktyka dla młodzieży w PCAS-ie

Za nami druga już odsłona przepięknego, poruszającego i wręcz wykrzykującego do widza przesłania o zatrzymanie, priorytety, mądrość życiową i skupienie spektaklu „Taniec z Białą Damą” w reżyserii Joanna Domalik-Dróżdż i wykonaniu grupy teatralnej PCAS-u. Młodzi, ale jakże już dojrzali aktorsko, odtwórcy ról przeszli tym razem samych siebie (co czynią za każdym razem). Po spektaklu dyrektor placówki, Dorota Ignasiak wręczyła aktorom i reżyser róże jako podziękowanie za ciężką i bardzo owocną pracę w tym sezonie.

Organizatorzy  cieszą się, że na widowni zasiadła młodzież z tomaszowskich szkół ponadpodstawowych, bo to właśnie do nich skierowany był najważniejszy przekaz tego widowiska: MASZ WYBÓR! Udział w spotkaniu wzięli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 i ZSP nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim.

Komunikat „Masz wybór” wzmocniły swoją obecnością panie: st. sierżant Monika Czarnecka z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim, pełniąca funkcję profilaktyka powiatowego oraz Aleksandra Motyl z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Pani policjantka przeprowadziła dla młodzieży prelekcję, związaną z zagrożeniami pojawiającymi się zwłaszcza podczas wakacji, obligując niejako tym samym młodych ludzi do rozsądku, natomiast dzięki przedstawicielce Sanepidu młodzież mogła poczuć skutki zażywania substancji psychoaktywnych wkładając narkogogle i wypicia większej ilości alkoholu przez alkogogle, a także zmierzyć poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy pomocy smokolizera.

To warsztatowe spotkanie, zarówno z przekazem młodych aktorów, jak i pań zajmujących się na co dzień profilaktyką, na pewno na długo zostanie w pamięci gości. Mamy nadzieję, że spełni też swoje podstawowe zadanie i pozwoli im na bezpieczne spędzenie wakacji.

    
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook