Powrót do listy„Przygody z paragrafem – przygoda z zawodami prawniczymi” – wizyta w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie

18 kwietnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim w ramach projektu edukacyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości pt. „Przygody z paragrafem” uczestniczyli w warsztatach „Przygoda z zawodami prawniczymi”.

Celem projektu jest przybliżenie uczniom wiedzy z zakresu zawodów prawniczych. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, klas 7 – 8 i obejmuje zarówno klasyczne lekcje o prawie jak i różnorodne zajęcia praktyczne oraz ćwiczenia prowadzone przez profesjonalistów.

Prelekcje sędziego spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jaka jest rola prokuratora, obrońcy i pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego, a także czym kieruje się sąd wydając wyrok.

Oprócz teorii mieli też niepowtarzalną okazję wcielić się w role sędziego, obrońcy, oskarżyciela i oskarżyciela posiłkowego. Ubrani w autentyczne togi uczestniczyli w symulacji rozprawy sądowej.

Udział w projekcie zakończył się wizytą w Belwederze.

  

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook