Powrót do listyRowerzysta z mandatem na 2,5 tysiąca złotych. Pierwsze efekty zmian w taryfikatorze

1 stycznia 2022 roku wszedł w życie nowy taryfikator mandatów karnych, który zaostrzył kary i podniósł wysokość grzywien również tych dla nietrzeźwych rowerzystów. Zgodnie z nowymi przepisami rowerzysta ,,na gazie” musi liczyć się z mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych. O surowości nowego taryfikatora przekonał się 47-letni tomaszowianin, który w nocy 20 stycznia 2022 roku wybrał się na przejażdżkę jednośladem zabranym sprzed jednego z lokali gastronomicznych.

20 stycznia 2022 roku około 01:30 dyżurny tomaszowskiej Policji otrzymał zgłoszenie od operatora miejskiego monitoringu, że przy ulicy Świętego Antoniego, sprzed lokalu gastronomicznego, mężczyzna zabrał rower. Oficer dyżurny na miejsce interwencji skierował policyjny patrol, który na ulicy Długiej zauważył rowerzystę. Ubiór odpowiadał opisowi wskazanemu przez operatora monitoringu. Badanie wykazało, że amator rowerowej jazdy miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem w wysokości 2,500 złotych (wg. nowego taryfikatora). To może być jednak nie koniec jego problemów, bowiem rower nie należał do niego, a jak oświadczył policjantom wziął go bowiem uznał, że został porzucony. Aktualnie trwają działania zmierzające do ustalenia właściciela jednośladu.  

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook