Powrót do listyStrażnicy miejscy pomogli uratować czaplę

W dniu 12 lutego dyżurny Straży Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim odebrał zgłoszenie, że przy Skansenie Rzeki Pilicy mieszkaniec Tomaszowa próbuje udzielić pomocy wychłodzonej czapli siwej. Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol Straży Miejskiej, który potwierdził zdarzenie. Przy skansenie czekał mężczyzna, który przekazał strażnikom wychłodzone zwierzę. Wyziębione zwierzę przekazano pracownikowi Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta, który przetransportował zwierzę do Leśnego Ośrodka Edukacji i rehabilitacji dzikich zwierząt w Kole.

 
Czapla siwa to gatunek dużego ptaka wodnego, którego środowiskiem bytowania są płytkie wody przy jeziorach czy rzekach; takim miejscem jest również nasz Rezerwat Niebieskie Źródła. W Polsce jest to gatunek objęty częściową ochroną gatunkową. Czapla siwa jest największą czaplą na terenie naszego kraju, jest ptakiem wędrownym, ze względu jednak na co raz cieplejsze zimy, możemy ją spotkać zimującą na terenach polskich parków krajobrazowych i rezerwatów przyrody.
Drodzy mieszkańcy jeśli znajdziecie zwierzę, które potrzebuje naszej pomocy należy niezwłocznie zawiadomić o tym odpowiednie służby np. Straż Miejską (986). Bardzo niskie temperatury powietrza powodują, że wiele zwierząt takiej pomocy potrzebuje, nie zapominajmy o nich.
 
źródło: Straż Miejska w Tomaszowie Mazowieckim
 

 
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook