Powrót do listySzkolenie nurków na Zalewie Sulejowskim

Trwa szkolenie nurkowe w którym biorą udział żołnierze z plutonu nurków oraz drużyny rozpoznania inżynieryjnego. Kawalerzyści szkolą się na Zalewie Sulejowskim oraz na Pilicy. W trakcie szkolenia wykorzystują Ratowniczo – Leczniczy Kontenerowy Zespół Hiperbaryczny, hydrauliczny zestaw ratowniczy Lukas, łódź patrolowo-rozpoznawczą, oraz indywidualne zestawy nurkowe.
 
Głównym celem szkolenia jest utrzymanie wysokiej sprawności psychofizycznej i zdolności do podjęcia i wykonywania zadań w różnych warunkach atmosferycznych, doskonalenie technik nurkowania, oraz prace związane z naprawą uszkodzonych budowli hydrotechnicznych. Żołnierze w ramach szkolenia programowego doskonalą umiejętności indywidualne i zespołowe podczas rozpoznania przeszkód wodnych jak również bezpośrednio przyległych brzegów.

Aby zostać nurkiem, należy się wykazywać wieloma predyspozycjami, gdzie pierwszym z tych warunków jest wykonie specjalistycznych badań w Wojskowej Komisji Morsko – Lekarskiej w Gdańsku. Kandydat nie może się bać zamkniętych przestrzeni i wody. Duży nacisk kładziony jest także na egzamin z wychowania fizycznego. Kolejnym etapem jest ukończenie kursu podstawowego w Ośrodku Szkolenia Nurków i Płetwonurków WP w Gdyni. W etapie dalszego szkolenia nurek rozwija się zdobywając kolejne uprawnienia np. nurka inżynierii czy też starszego nurka inżynierii, gdzie zajęcia odbywają na się na morzu. Szkolenia dla nurków z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej realizowane są na różnych zbiornikach wodnych na terenie całego kraju.

 
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook