Powrót do listySzkolenie żołnierzy PJEM w Rumunii

W największym ćwiczeniu medycznym sił NATO Vigorous Warri9, w którym udział wzięło blisko 2500 osób z 38 państw, szkolił się Zespół Lotniczo Ewakuacyjny (personel latający i naziemny) oraz śmigłowiec ewakuacji medycznej z Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej z 25 BKPow. Ćwiczenie zostało przeprowadzone na terytorium Rumunii i trwało od 01 do 15 kwietnia 2019 roku.

Zespół Lotniczo Ewakuacyjny, realizował zadania związane z ewakuacją medyczną, współpracując z personelem lotniczym i medycznym sił zbrojnych Rumunii, a także innych państw NATO. Personel lotniczy wykonywał loty z 71 Bazy Lotniczej Campia Turzii do szpitali wojskowych rozlokowanych na terenie Rumunii. Dodatkowo w trakcie ćwiczenia polski personel został poddany ewaluacji w ramach przygotowania Grupy Bojowej Unii Europejskiej. Zaangażowanie, profesjonalizm oraz wykonywanie zadań na wysokim poziomie przez personel z Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej zostało zauważone oraz docenione przez kierownictwo ćwiczenia.

Autor tekstu kpt. PAZDUR
Źródło: http://25bkpow.wp.mil.pl

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook