Powrót do listySzóstoklasiści z tomaszowskiej 13 z wizytą u policjantów

Grupa uczniów klas VI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, Szkoły Podstawowej nr 13 Pomnika Tysiąclecia Państwa Polskiego, zawitała w murach budynku tomaszowskiej komendy Policji. Podczas wizyty nastolatkowie uzyskali informacje przybliżające specyfikę policyjnej służby, dowiedzieli się jakie wyposażenie wykorzystują policjanci w codziennej służbie, jakie wymogi należy spełniać by zostać policjantem oraz zobaczyli jak wyposażony jest budynek komendy.

Do spotkania uczniów z policjantami doszło 26 marca w budynku KPP Tomaszów Mazowiecki. Uczniowie wraz ze swoim wychowawcami odbyli ,,wycieczkę edukacyjną” w trakcie, której zapoznali się ze specyfiką policyjnej pracy i służby w poszczególnych wydziałach. Mieli okazje zobaczyć jak wyposażony jest technik kryminalistyki oraz na czym polega jego praca, jak wygląda policyjny areszt oraz gdzie odbywają się policyjne odprawy.

Z uczniami ,,trzynastki” spotkał się również Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman, który w przystępny dla nastolatków sposób wyjaśnił jak odpowiedzialną jest policyjna służba oraz jak wiele potrafi przynieść satysfakcji dając jednocześnie możliwość niesienia pomocy innym.

Grupa zaciekawionych szóstoklasistów była bardzo aktywna i w trakcie kilkugodzinnego spotkania padło mnóstwo pytań dotyczących funkcjonowania policji oraz policyjnej służby, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

Młodzi ludzie potwierdzili, że w trakcie spotkania otrzymali dużo cennych informacji. Duża część z nich zadeklarowała, że po zakończeniu ścieżki edukacyjnej zechce związać swoją przyszłość zawodową z policyjnym mundurem. 

   
 
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook