Powrót do listyTrefne papierosy nie trafią do sprzedaży

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim na terenie wytypowanej wcześniej posesji w gminie Czerniewice, należącej do 39-letniego mężczyzny, zabezpieczyli ponad 10 tyś. sztuk papierosów i 19 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia akcyzowego z tytułu niezapłaconego podatku wyliczono na ponad 30 tyś. złotych.

Monitorując środowisko przestępcze tomaszowscy kryminalni z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją uzyskali informację dotyczącą nielegalnych wyrobów akcyzowych. By ją potwierdzić 5 grudnia 2018 r policjanci wspólnie z f-szami Izby Celnej w Piotrkowie Tryb. weszli na teren wytypowanej posesji w gminie Czerniewice, na której obecny był 39- letnie właściciel. Ustalenia policjantów szybko się potwierdziły. W różnych pomieszczeniach funkcjonariusze znaleźli łącznie 19 kg tytoniu oraz ponad 10 tysięcy sztuk papierosów nie posiadających polskich znaków akcyzy. Łączna wartość uszczuplenia na jaką mężczyzna naraził Skarb Państwa to ponad 30 tysięcy złotych. Teraz 39-latek odpowie za paserstwo akcyzowe. Musi liczyć się z przepadkiem nielegalnego towaru, karą do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywną.

 
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook