Powrót do listyUciekał przed policją… bo nie miał przeglądu

policja
Do policyjnego pościgu doszło 21 maja 2023 roku. 23-letni kierujący audi, jadąc od Ujazdu w kierunku Tomaszowa, na widok policjantki wydającej sygnał do zatrzymania ominął ją i przyspieszył rozpoczynając ucieczkę, w trakcie której popełnił szereg wykroczeń. Został zatrzymany. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej i ucieczki grozi mu utrata prawa jazdy i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

21 maja 2023 roku, o świcie, policjanci tomaszowskiej drogówki pełnili służbę na terenie Ujazdu, prowadząc pomiar prędkości pojazdów poruszających się po drodze wojewódzkiej numer 713. Dokonali pomiaru prędkości pojazdu audi, którego kierowca poruszał się od centrum Ujazdu w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego. Kierowca tego auta przekroczył dozwoloną prędkość o 25 km/h. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Mundurowi ruszyli w pościg, oficer dyżurny skierował dodatkowe patrole. Policji udało się zatrzymać auto na ulicy Ujezdzkiej w Tomaszowie. Okazało się, że 23-letni kierowca poruszał się audi wraz z trójką pasażerów w wieku od 17 do 20 lat. Był trzeźwy. Oświadczył policjantom, iż obawiał się policyjnej kontroli, trzy miesiące temu zatrzymano mu dowód rejestracyjny od auta którym jechał. Miał nadzieje, iż uniknie kontroli podejmując ucieczkę.

Zachowanie 23-letniego mieszkańca gminy Budziszewice, będzie jednak miało poważne konsekwencje. Policjanci zadysponowali odholowanie jego pojazdu a za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 25 km/h oraz niestosowanie się w celu uniknięcia kontroli, do sygnału osoby uprawnionej  do kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie pojazdu nałożyli dwa mandaty karne na łączną kwotę 1300 złotych oraz 20 punktów karnych. Dodatkowe 15 punktów nałożyli na kierowcę za naruszenie, w wyniku którego czyn został zakwalifikowany jako przestępstwo. Przed sądem będzie odpowiadał za poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz ucieczkę przed policyjną kontrolą, co stanowi przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook