Powrót do listyUrząd bez plastiku czy to jest możliwe w naszym mieście?

Smog to nie jedyny problem naszego miasta i nie tylko. Problemem z którym borykamy się to wszechobecny plastik. Najpierw zalewa nasze półki sklepowe a potem potykamy się o niego w parkach, na ulicach, parkingach przed klatkami, sklepami, na spacerze w lesie.
Sprzątanie nie rozwiązuje problemu z zalewającą nas falą plastiku. Plastik należy ograniczać w każdy możliwy sposób. Od 2021 roku Unia Europejska zakaże produkcji przedmiotów plastikowych jednorazowego użytku, również samorządy coraz chętniej angażują się w działania proekologiczne.

Jednym z pierwszych miast w Polsce, które postanowiło zerwać z plastikiem jest Wałbrzych. Z dniem 1 maja 2019 r. miasto wprowadzi całkowity zakaz używania jednorazowych, plastikowych opakowań oraz naczyń i sztućców w instytucjach miejskich, a także na imprezach organizowanych przez miasto.
Podobną akcję realizuje miasto Legnica. Z kolei radni z Mrągowa przegłosowali niedawno pomysł serwowania kranówki na sesjach rady miasta.

Picie kranówki i rezygnacja z jednorazowych plastikowych opakowań – to niektóre z proekologicznych zachowań, jakie coraz chętniej wprowadzają urzędy samorządowe.

Co dla Ziemi robi nasze miasto? Czy, jest możliwe, że instytucje publiczne wycofają plastikowe sztućce, kubeczki i talerzyki. Czy radni podczas sesji zaczną pić wodę z kranu? Czy pomysł ustawienia w swojej siedzibie maszyny do recyklingu butelek plastikowych, wydając w zamian np. bilety na parking, jest możliwy? Czy nowe inwestycje będą proekologiczne? Czy Tomaszów dołączy do gmin, które zrobiły już mały krok w kierunku większej troski o środowisko?

 

inspiracja: kurier.pap

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook