Powrót do listyW MZK bezpłatnie sprawdzisz światła w pojeździe

Tomaszów Mazowiecki przyłącza się do ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”. W jej ramach do 15 grudnia w zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego będzie można sprawdzić i ustawić światła w pojazdach. Usługa wykonywana będzie bezpłatnie.

Na prawidłowe działanie świateł wpływ mają, poza ich ogólnym stanem technicznym, takie czynniki jak: właściwe ustawienie wysokości świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężenie emitowanego światła.

‒ Trwające zaledwie kilka minut badanie da kierowcy pewność, że podczas jazdy prowadzony przez niego pojazd nie będzie oślepiać innych kierowców, a prawidłowo ustawione światła właściwie doświetlą drogę, co w konsekwencji przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym – mówi Wioletta Magin, prezeska zarządu MZK.

Na bezpłatne sprawdzenie i ustawienie świateł pojazdów kierowcy mogą zgłaszać się do zajezdni MZK znajdującej się przy ul. Warszawskiej 109/111 (do funkcjonującej na jej terenie Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów) od poniedziałku do soboty w godz. 9-17.  Akcja potrwa do 15 grudnia br.

Kampania „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo” została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Inspiracją do działań, prowadzonych na rzecz właściwego oświetlenia, były występujące w ruchu drogowym niekorzystne zjawiska związane z pogarszającą się widocznością w okresie jesienno-zimowym.

W naszym mieście akcję prowadzi Miejski Zakład Komunikacyjny we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim.

               
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook