Powrót do listyWładze województwa łódzkiego przekazały ponad 5 mln złotych na program rehabilitacji chorób grzbietu i kręgosłupa

Stres, siedzący tryb pracy, brak aktywności fizycznej, zła dieta – wszystko to wpływa na kłopoty z kręgosłupem. Zaczyna się ból pleców, przyjmujemy złą postawę, a to potęguje dolegliwości. Kłopoty z kręgosłupem, to jedna z chorób cywilizacyjnych XXI wieku, na którą cierpi nawet 75 procent ludzi. W internecie mamy tysiące porad, ćwiczeń, prezentacji – jak dbać o kręgosłup. Z pomocą przychodzi też Urząd Marszałkowski i przeznacza ponad 5,2 mln zł na program rehabilitacji chorób grzbietu i kręgosłupa.

Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego, a konkurs, w ramach którego można starać się o pieniądze, wesprze projekty mające na celu wdrożenie „Programu rehabilitacji leczniczej dla mieszkańców województwa łódzkiego w zakresie chorób grzbietu i kręgosłupa, do których predysponuje lub nasila objawy siedzący charakter pracy”.

O dofinansowanie mogą starać się m.in. podmioty wykonujące działalność leczniczą, instytucje naukowe, organizacje pozarządowe, podmioty ekonomii społecznej, jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne. Ważne jest, aby podmiot, który stara się o pieniądze, świadczył opiekę zdrowotną w oparciu o definicję zawartą w ustawie o działalności leczniczej zgodną z regionalnym programem zdrowotnym. Można liczyć nawet na 91-procentowe dofinansowanie.

Wnioski będzie można składać od 30 kwietnia do 28 maja, a rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na sierpień/wrzesień 2021 r.

Źródło: lodzkie.pl

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook