Powrót do listyWłamali się do skrzynki energetycznej, teraz grozi im kara do 10 lat

Tomaszowscy policjanci w reakcji na zgłoszenie włamania do skrzynki energetycznej, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 37 lat, przy których ujawnili skradzione bezpieczniki. Amatorzy cudzego mienia usłyszeli zarzuty, za które grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

3 marca 2019 roku około godziny 12:00 , oficer dyżurny KPP Tomaszów Maz. otrzymał zgłoszenie od jednego z tomaszowskich przedsiębiorców, z którego wynikało, iż w trakcie wejścia na teren firmy stwierdził brak zasilania zakładu w energię elektryczną.

Mężczyzna wyszedł przed teren firmy by zobaczyć co może być tego przyczyną, gdy zauważył osoby  manipulujące przy skrzynce energetycznej, które na jego widok uciekły przez otwór w ogrodzeniu. Zgłaszający zachował zimną krew i smartfonem sfotografował sylwetki oddalających się mężczyzn. Dyżurny na miejsce natychmiast skierował patrole równocześnie powiadamiając zakład energetyczny. Policjanci zapoznali się z fotografią wykonaną przez zgłaszającego i rozpoczęli penetrację miasta.

Po chwili jeden z patroli, przed jedną z posesji przy ulicy Zgorzelickiej w Tomaszowie ujawnił mężczyznę, którego wizerunek odpowiadał temu uwiecznionemu na okazanym policjantom zdjęciu. 37-letni tomaszowianin udawał kompletnie zaskoczonego, lecz to nie uśpiło czujności mundurowych, którzy na posesji przed, którą stał zauważyli jego 35-letniego kompana. Przy 35-latku policjanci ujawnili, torbę z  4 bezpiecznikami o wysokiej oporności elektrycznej.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Rozpoznał ich zawiadamiający, a wezwani na miejsce pracownicy zakładu energetycznego potwierdzili, iż bezpieczniki zostały skradzione z tablicy rozdzielczej w szafce energetycznej, do której włamali się zrywając zawiasy.

Wartość skradzionych bezpieczników oszacowano na 300 zł. Amatorów cudzej własności, od których czuć było woń alkoholu, przewieziono do komendy gdzie poddano ich badaniu. Obaj mieli w organizmie blisko 2,5 promila. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie, 4 marca , usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

zatrzymany mężczyzna w policyjnej celi widoczny przez wizjer w drzwiach Policjant na nadgarstki zatrzymanego mężczyzny zakłada kajdanki policjant prowadzi po klatce schodowej w komendzie, zatrzymanego mężczyznę
policjant prowadzi zatrzymanego korytarzem komendy policjant czujnikiem metalu sprawdza zatrzymanego czy nie ma przy sobie niebezpiecznego przedmiotu policjant na nadgarstki drugiego z zatrzymanych mężczyzn nakłada kajdanki

 

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook