Powrót do listyWysokogórskie szkolenie żołnierzy 25BKPow [zdjęcia]

”… każda wysokość, każdy krok muszą być pokonane cierpliwością i ciężką harówką …wiemy, że trzeba się zmierzyć z wieloma trudnościami.… kto idzie w góry musi podjąć wysiłek. Ale z wysiłku przychodzi siła… powracamy do codziennych zajęć lepiej przygotowani do boju w walce życia.” Edward Whymper

Wysokogórskie szkolenie żołnierzy #25BKPow w Dusznikach Zdroju, było bardzo intensywne. Pogoda nie rozpieszczała naszych kawalerzystów, był wiatr, deszcz, śnieg ale były też chwile ze słońcem. Szkolenie ze wspinaczki rozpoczęło się nauką wiązania węzełków, budowy stanowisk zjazdowych, asekuracyjnych oraz oswajaniem się z dużymi wysokościami. W kolejnym dniu żołnierze wspinali się na 30 metrową górę Szczytnik. Ostatni dzień szkolenia to most w Lewinie Kłodzkim, który jest ważnym obiektem wykorzystywanym przez doświadczonych instruktorów wspinaczki z #25BKPow. Na moście żołnierze doskonalili wejścia z wykorzystaniem drabinki Speleo, przyrządów zaciskowych, oraz zjazdu przez węzeł. Zdobyte doświadczenie pozwolą na wykonywanie specyficznych kawaleryjskich zadań. Czas spędzony w ośrodku „Jodła” to także okazja dla samych instruktorów na trening z zakresu ratownictwa wysokościowego – ćwiczymy budowę układów wyciągowych do podjęcia poszkodowanego z terenu trudno dostępnego.
Żołnierze którzy po raz pierwszy uczestniczyli w szkoleniu wysokogórskim na góry już zawsze będą patrzeć inaczej.

Źródło: 25BKPow

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook