Powrót do listyZagrali w „Odkrywców Tomaszowa”

22 września, w ramach obchodów Dnia bez Samochodu oraz na podsumowanie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Miejskie Centrum Kultury zaproponowało najmłodszym Tomaszowianom udział w grze terenowej „Odkrywca Tomaszowa”.

Na to zaproszenie odpowiedzieli uczniowie ze szkół podstawowych nr 8, 11 i 14 oraz zespoły rodzinne i grupy przyjaciół. Gra odbywała się w obrębie placu Kościuszki, który jak się okazało, kryje wiele ciekawostek. Celem zabawy było poszerzenie wiedzy o Tomaszowie, rozwijanie zdolności logicznego myślenia, orientacji w terenie i aktywności fizycznej. W grze nie liczył się czas, ale dokładność wykonania zadania oraz odgadnięcie hasła. Uczestnicy otrzymywali dziewięć ponumerowanych kopert, które otwierali w określonym czasie.

W każdej z nich kryło się kolejne zadanie. Należało między innymi zmierzyć krokami długość fontann, policzyć schody, zagrać w klasy, ułożyć układankę, odnaleźć owoce rosnących na placu Kościuszki platanów klonolistnych oraz wiele innych aktywności. W poszczególne zadania wpleciona została historia naszego miasta, tak aby dzieci poznawały ją poprzez zabawę. Młodzi odkrywcy bawili się świetnie. Wszyscy prawidłowo odgadli hasło, które również nawiązywało do dziejów Tomaszowa.

Po zakończeniu gry udali się do Informacji Turystycznej, gdzie czekały na nich „medale” – pamiątkowe przypinki poświadczające tytuł „Odkrywcy Tomaszowa”, a także drobne upominki. Grupy szkolne otrzymały dodatkowo specjalne, okolicznościowe certyfikaty potwierdzające udział w grze. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że gra bardzo im się podobała i chętnie w przyszłości wezmą udział w podobnych projektach.

 

(fot. Marzanna Majewska)

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook