Powrót do listyZbiórka odpadów gabarytowych w gminie Rokiciny. Sprawdź co nie jest gabarytem

W ostatnim tygodniu lutego odbędzie się zbiórka gabarytów od mieszkańców gminy Rokiciny. Zgodnie z umową pomiędzy Urzędem Gminy a firmą ENERIS Surowce Oddział w Tomaszowie Mazowieckim, bieżący odbiór odpadów wielkogabarytowych został zaplanowany od poniedziałku 22 do 25lutego w godzinach od 6 do 18.

Co jest gabarytem, a co nie?

Na podstawie umowy z Urzędem Gminy Rokiciny i zgodnie z harmonogramem, ENERIS Surowce odbiera odpady wielkogabarytowe inne niż niebezpieczne, które nie mieszczą się w pojemnikach. Należą do nich:

  • meble (stoły, szafy, krzesła, sofy, wersalki, fotele),
  • elementy wyposażenia mieszkań (dywany, wykładziny, materace, walizki, torby podróżne),
  • lampy i żyrandole bez żarówek,
  • okna,
  • meble ogrodowe (drewniane i z tworzyw sztucznych),
  • sprzęt sportowy (rowery, narty, sanki, przyrządy do ćwiczeń),
  • wózki i chodziki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów,
  • opony wyłącznie do 110 cm wysokości, od samochodów osobowych, przyczep, rowerów.

Co ważne – odpadami wielkogabarytowymi NIE są: odpady niebezpieczne, takie jak chemikalia, kleje, świetlówki, oleje i smary, a także gruz, sznurek od prasy, zderzaki i inne elementy samochodów, sprzęt elektryczny i elektroniczny, opony od pojazdów ciężarowych i pochodzące z prowadzonej działalności gospodarczej. Takie odpady w ramach realizowanej usługi nie mogą być odbierane.

 

Firma ENERIS Surowce prosi o wystawianie odpadów na jeden dzień przed zaplanowaną zbiórką. Ze względów bezpieczeństwa, meble powinny być kompletne, a np. zbite szyby czy wystające druty nie mogą stwarzać zagrożenia dla odbierających je pracowników.

 

Jednocześnie ENERIS Surowce przypomina, że każdy mieszkaniec gminy Rokiciny ma możliwość przekazania elektroodpadów, odpadów gabarytowych, poremontowych i budowlanych do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (tzw. PSZOK), który znajduje się przy ul. Tymienieckiego 3.

 

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców gminy Rokiciny znajduje się na stronie ENERIS.Dodatkowe informacje można także uzyskać pod numerem telefonuBiura Obsługi Klienta: +48 44 724 41 71.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook