Powrót do listyŻelechlinek. Pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki

W dniu 27.11.2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Żelechlinku gościła uczniów klas I na uroczystości „Pasowania na Czytelnika”.
Taka pierwsza wizyta w bibliotece jest już tradycją naszej placówki, gdyż odbywa się od wielu lat.
Podczas spotkania dyrektor biblioteki Bożena Wenecka zapoznała dzieci z ogólnymi zasadami funkcjonowania i korzystania z biblioteki.
Uczniowie poznali nazwy pomieszczeń bibliotecznych i ich funkcje. W wesoły sposób – zabawą w pociąg – poruszali się sprawnie pomiędzy regałami w magazynie książek poznając poszczególne tajniki wiedzy bibliotecznej.
Procesy pracy bibliotecznej są zawiłe, szczególnie te związane z opracowaniem i ustawieniem zbiorów na półkach, ale dzieci uważnie się wszystkiemu przysłuchiwały. Mali czytelnicy poznali regulamin biblioteki, zasady wypożyczania i zwrotów książek, postępowania z nimi oraz zasady zachowania w bibliotece zarówno w czytelni jak i w wypożyczalni. Wiedzy do przyswojenia było bardzo dużo.
Na zakończenie spotkania uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie.
Każde dziecko samodzielnie dokonało wypożyczenia swojej „pierwszej książki” z biblioteki.
Zapraszam Was dzieci do korzystania z biblioteki. Odwiedzajcie bibliotekę jak najczęściej.

Źródło: zelechlinek.pl

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook