Powrót do listyZEMSTA O MUR GRANICZNY na zamku w Inowłodzu, czyli zwiastun czegoś, co mogłoby się wydarzyć

Spektakl na motywach komedii Aleksandra hr. Fredy będzie prezentował fragmenty „Zemsty” w trybie filmowych trailerów- zwiastunów. Premiera 12 września.  

Jak przystało na zwiastun, aktorzy nie będą respektować fabularnego porządku literackiego oryginału, nie będą także związani konstrukcją aktów i scen – pokażą to, co warto pokazać, żeby pobudzić apetyt na całość.

Będzie to dynamiczny, ok. 30 min mix scen i scenek, w których pojawią się główni bohaterowie Fredrowskiego arcydzieła.

Szafa gra

Zanim powstał teatr, na pl. Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu, stanęła szafa z książkami. Mieszkańcy mogą dzielić się swoimi zbiorami i poznawać nowe tytuły. Inicjatorami postawienia szafy byli Randia Filutowska (Fundacja Czarna Kura) oraz Jędrzej Dzierżyński (Fundacja Czystej Wsi).

Projekt Szafa Gra stał się pewnego rodzaju symbolem działania.

Niech stanie się teatr

Remigiusz Caban, reżyser i dramaturg, zaproponował utworzenie amatorskiego teatru. Zwołano zainteresowane osoby, rozpoczęto dyskusję.  Na następnych spotkaniach nowo powstała grupa teatralna pracowała już nad gotowym scenariuszem, przygotowanym przez reżysera.

W pracy nad przedstawieniem, niezwykle pomocne jest zawodowe doświadczenie naszego reżysera, który wśród pragnących gry na deskach teatru, wytworzył przyjazne środowisko. Każdy może poczuć się niczym profesjonalny aktor. Spotkaniom towarzyszą emocje. Nawiązują się nowe przyjaźnie. Natomiast aktorzy nabierają nowych doświadczeń, poznają nie tylko tajemnice gry aktorskiej, ale również zasady, które rządzą teatrem, czy też zwyczaje aktorskie.

Obsada

Wystąpią :
Rejent Milczek – Iwona Wójcicka,
Cześnik Maciej Raptusiewicz – Dominika Pawelska
Klara Raptusiewiczówna – Ina Dzierżyńska,
Józef Papkin – Agnieszka Osmólska,
Podstolina Hanna Czepiersińska – Aneta Majchrzak – Hajdus,
Wacław Milczek – Randia Filutowska
oraz
Didaskalos – Jarosław Osmólski
Klapser/Inspicjen/Sufler- Filip Owczarek
Reżyser- Jędrzej Dzierżyński
Dekoracje – Piotr Pastusiak
Człowiek – Orkiestra – Marek Leszczyński
Scenariusz i reżyseria – Remigiusz Caban

Miejsce: Zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu
12. 09. 2020, godz. 19:00
Wstęp wolny.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook