Powrót do listyZgrupowanie spadochronowe żołnierzy 1 batalionu kawalerii powietrznej z 25 BKPow

W minionym tygodniu żołnierze 1. batalionu kawalerii powietrznej na lotnisku w Leźnicy Wielkiej doskonalili swoje umiejętności w zakresie wykonywania skoków spadochronowych w dzień i w nocy.

Żołnierze wykonywali skoki ze śmigłowca W-3W Sokół, którego zabezpieczał 7 dywizjon lotniczy. Skoki wykonywano z samoczynnym systemem otwarcia – na linę na spadochronach typu AD-95 oraz AD-95M z wysokości 400m., AD-2000 z wysokości 1000m. oraz na spadochronach grupy „C” z wolnym systemem otwarcia z wysokości od 1200m.

Kawalerzyści skacząc wykonują zadania zgodnie z Instrukcją Organizowania i Prowadzenia Szkolenia Spadochronowo-Desantowego w Siłach Zbrojnych RP. 8 kwietnia dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym wykonano łącznie ponad 200 skoków spadochronowych i 4 zrzuty zasobnika towarowego ZT-100.

Tekst/zdjęcia: Sekcja Wychowawcza 1bkpow

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook