Powrót do listyZobaczyli ogień i kłęby dymu – natychmiast ruszyli do pomocy

30 października 2019 roku, kilka minut przed godziną 01:00 funkcjonariusze z tomaszowskiej patrolówki, na ulicy Zgorzelickiej zauważyli ogień oraz kłęby dymu wydobywające się z kontenera na śmieci. Ogień szybko się rozprzestrzeniał i zajął elewację pobliskiego budynku mieszkalnego. Policjanci natychmiast powiadomili o pożarze dyżurnego, który wezwał na miejsce straż pożarną. Przed przybyciem strażaków sami przystąpili do akcji gaśniczej.

Dwaj funkcjonariusze – sierż. Dominik Kowarski i sierż. Konrad Kowalczyk  wykazali się czujnością, prawidłową oceną zagrożenia i odpowiednią reakcją. Z uwagi na rozprzestrzeniający się ogień, a co za tym idzie zagrożenie pożarowe dla mieszkańców i sąsiedniego lokalu handlowego rozpoczęli ewakuację osób. Za pomocą megafonu wezwali mieszkańców do opuszczenia budynku. Przy użyciu gaśnicy stłumili ogień wdzierający się do wnętrza  sklepu  przez pękniętą szybę. Tym samym zapobiegli dalszym stratom.  Ta niecodzienna interwencja, dzięki szybkości działania policjantów, ich prawidłowej ocenie sytuacji i odpowiednim decyzjom, przyczyniła się do uchronienia życia i zdrowia ewakuowanych osób, a także do ograniczenia strat materialnych powstałych w wyniku pożaru. Teraz śledczy pracują na wyjaśnieniem okoliczności jego powstania.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook