Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Policyjni wodniacy uratowali dwie osoby

Policyjni wodniacy z Tomaszowa Mazowieckiego, pełniący służbę na Zalewie Sulejowskim pomogli sternikowi i pasażerce skutera wodnego, który uległ przewróceniu i tonął. Policjanci dotarli w porę i podjęli z wody obie wyczerpane osoby. Po zdarzeniu kobieta w rozmowie telefonicznej z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Mazowieckim nadkom. Wiolettą Stawiarską, gratulowała doboru ludzi, którzy rzetelnie i z pełnym zaangażowaniem oraz poświęceniem wykonują swoją pracę.

24 czerwca 2024 roku policyjni wodniacy z Tomaszowa Mazowieckiego pełnili służbę na wodach Zalewu Sulejowskiego. Patrolując zbiornik, mundurowi reagują na wszelkie nieprawidłowości, mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo osób tam wypoczywających lub uprawiających sporty wodne. Około 13:30 policjanci zauważyli, że na wodzie w odległości około 500 metrów od plaży w Karolinowie dryfuje jakiś obiekt. Natychmiast podjęli interwencję płynąc, ze znacznej odległości w jego kierunku. Zbliżając się do celu rozpoznali, że jest to przewrócony i częściowo zatopiony skuter wodny, przy którym znajdują się dwie osoby. Młody mężczyzna usilnie próbował obrócić skuter by na niego wejść, lecz jego działania były nieskuteczne i odbierały mu jedynie siły. Kobieta, która z nim była również opadała z sił i była skrajnie wycieńczona. Mundurowi natychmiast podjęli ich na pokład policyjnej łodzi. Zabezpieczyli również wart kilkadziesiąt tysięcy złotych skuter przed całkowitym zatonięciem i z dużym wysiłkiem odholowali go do bezpiecznego miejsca na brzegu zalewu. Zarówno 56-latka jak i jej 24-letni syn na ląd zeszli już o własnych siłach. Osoby te były trzeźwe i posiadały uprawnienia sternika motorowodnego jakie jest wymagane do kierowania tego typu jednostką pływającą. Kobieta będąca pasażerką skutera przyznała, że w wodzie była od kilkudziesięciu minut i całkowicie opadła z sił, a interwencja policjantów uratowała jej życie. W dowód wdzięczności podziękowała policjantom oraz w rozmowie telefonicznej z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Mazowieckim nadkom. Wiolettą Stawiarską gratulowała doboru odpowiednich ludzi do służby, którzy rzetelnie i z pełnym zaangażowaniem oraz poświęceniem wykonują swoją służbę

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook