Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«listopad 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Półkolonie letnie w Gminie Lubochnia

W brenickiej świetlicy, w piątek, 13 lipca zakończył się pierwszy turnus półkolonii letnich organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Lubochni. W turnusie uczestniczyło pięćdziesięcioro dzieci z terenu gminy.  Koloniści brali udział w zajęciach plastycznych, na których przygotowywali medale m.in. na  mistrzostwa rozgrywane podczas półkolonii, ale także dla swoich wychowawczyń. Gra w piłkę nożną do reszty pochłonęła chłopców, tym bardziej że mogli liczyć na obronę bramki przez jedną z wychowawczyń. Wycieczki do kina i ZOO uatrakcyjniały czas, bliskie spotkania z kameleonem, wężem i jeżem bardzo się podobały i na pewno dzieci będą miały co wspominać. Podczas turnusu każde dziecko miało zapewniony posiłek. Ostatniego dnia turnusu, na terenie przy świetlicy stanęła dmuchana zjeżdżalnia z której chętnie dzieci skorzystały.

Przykro nam, że tydzień minął tak szybko i już musimy się rozstać. Skończył się pierwszy turnus półkolonii, od poniedziałku zaczyna się drugi z grupą pięćdziesięciorga dzieci – mówi dyrektorka Gminnego Centrum Kultury w Lubochni Justyna Łomża. – Bardzo cieszę się, że widać zainteresowanie półkoloniami wśród rodziców jaki i samych dzieci.  Mamy wyjątkowe, bardzo grzeczne dzieci, które nie sprawiają problemów wychowawczych tym milej się z nimi pracuje – dodaje.

Gminne Centrum Kultury w części sfinansuje półkolonie dla stu podopiecznych z terenów gminy Lubochnia. Dodatkowe fundusze pozyskane z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pozwoliły na uatrakcyjnienie turnusów. Nad dziećmi pieczę sprawowało pięcioro pedagogów, opieka kuchni i pomoc.

Na zakończenie turnusu wychowawczynie zostały obdarowane medalami oraz plakatem własnoręcznie stworzonym przez dzieci, co świadczy o zadowoleniu uczestników.

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook