Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Pomimo protestów wycięto Czarną Morwę

Jak donosi Fundacja Czystej Wsi z Inowłodza, dziś Czarna Morwa która rosła na terenie Parafi Rzymskokatolickiej p.w. Św. Michała Archanioła w Inowłodzu, o którą walczyło ponad 1100 osób swoimi podpisami, została wycięta.

„Z przykrością informujemy, że Czarna Morwa, o którą walczyło ponad 1100 osób swoimi podpisami, została wycięta…

Godzinę temu dostaliśmy telefon z tą smutną informacją, pojechaliśmy zobaczyć, jak wygląda sytuacja. Pojawił się już pierwszy znicz od mieszkańca, pozostawiono stare ścięte gałęzie. Wzgórze wygląda nad wyraz smutno.

Nas zaskakuje decyzja podjęta przez Wójta Gmina Inowłódz Bogdana Kąckiego, który sam mówił TIT – Tomaszowski Informator Tygodniowy: „Można ją uratować. Mamy eksperta, dendrologa, który się tym zajmie, i nie będzie potrzeby jej wycinania. Tylko wiadomo, że to będzie kosztować. A nie możemy robić tego na terenie parafii bez zgody proboszcza”.

Gdy pisano artykuł, prawdopodobnie, władza była przekonana, że decyzje będzie podejmował Wojewódzki Łódzki Konserwator Zabytków. Jednakże otrzymaliśmy od urzędu list, który mówił, że decyzja zostaje przekazana do Urzędy Gminy Inowłódz.

20 stycznia przesłaliśmy drogą mailową zapytanie do Wójta, jakie czynności zostaną postanowione w sprawie drzewa z załączeniem listu od WŁKZ oraz ofertą, którą przedstawiła tomaszowska firma z informacją, ile będzie kosztowała pielęgnacja i zabezpieczenie drzewa. Byliśmy gotowi uruchomić zbiórkę. Po miesiącu nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi od Wójta, a obraz ściętego drzewa.

Tak wygląda współpraca Urzędu z NGO.” – źródło fb Fundacji Czystej Wsi

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook