Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Pomóżmy Fundacji NU-MED. w „kręceniu” kilometrów na rowerach!

Fundacja NU-MED jest jedną z 29 organizacji, które dostały się do II etapu programu „odLOTTOwa jazda”. Fundacja od 10 czerwca do 25 sierpnia serdecznie zachęca do „kręcenia” na rowerach kilometrów, by wspierać projekt pod hasłem: „Rowerem ku zdrowiu – kręćmy razem, by wspierać rehabilitację onkologiczną!”.

Program “odLOTTOwa jazda” promuje aktywność fizyczną i zaangażowanie społeczne. Jest to autorski program Fundacji LOTTO. Ideą akcji jest umożliwienie uczestnikom włączania się do akcji i wyjeżdżania kilometrów na rowerze, na rzecz jednej z organizacji zakwalifikowanych do konkursu.

Główną wygraną w konkursie jest Grant w wysokości 30 tys. zł. Taka kwota pomogłaby w realizacji obecnej inicjatywy Fundacji NU-MED jaką jest otwarcie gabinetu rehabilitacji onkologicznej przy Szpitalu Onkologicznym NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim.

Jak wesprzeć projekt Fundacji NU-MED w konkursie? Wystarczy zainstalować na smartfonie bezpłatną aplikację Activy, za pomocą, której sumowane są punkty/kilometry na każdy konkursowy projekt. Następnie pozostaje już tylko kręcić na rowerze kilometry z włączoną aplikacją do 25 sierpnia 2024 r.

Projekt „Rowerem ku zdrowiu – kręćmy razem, by wspierać rehabilitację onkologiczną!” jest odpowiedzią na potrzeby pacjentów chorujących na nowotwory. Fizjoterapia stanowi najskuteczniejszy sposób przywracania sprawności psychofizycznej pacjentów onkologicznych. Aktywność fizyczna i odpowiednio dobrane ćwiczenia są stałym elementem terapii antynowotworowej – redukują ryzyko nawrotu choroby. W gabinecie rehabilitacji, który powstanie w ramach projektu pacjenci będą mogli korzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych tj. drenaż limfatyczny, terapia manualna, masaż, ćwiczenia, stretching, które będą dostosowane do stanu zdrowia konkretnej osoby. Dowiedzą się też o wskazanych dla nich zabiegach i ćwiczeniach, które można wykonywać w ramach rehabilitacji domowej.

Jeśli jesteś pasjonatem rowerowania lub chcesz wspomóc lokalne inicjatywy, to program „odLOTTOwa jazda” może być świetnym sposobem na zaangażowanie się w społeczność i zdrową aktywność fizyczną!

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook