Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«luty 2024 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ponad 1200 kg makulatury udało się zebrać podczas akcji pn.: „Drzewko za makulaturę”

Ponad 1200 kg makulatury udało się zebrać podczas akcji pn.: „Drzewko za makulaturę”, która odbyła się w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej. W jej trakcie zbierana była makulatura oraz korki. Uczestnicy w zamian za przyniesione odpady otrzymywali sadzonki roślin.

– Akcję organizowaliśmy po raz drugi. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Aura, która nas nastraszyła, jednak okazała się łaskawa, odpowiedziały na akcję niemal wszystkie szkoły i przedszkola z powiatu tomaszowskiego – mówiła Dorota Ignasiak, dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej.

Powiatowe Centrum Animacji Społecznej odwiedziły przedszkolaki z przedszkoli nr 10 oraz „Promyczek”, uczniowie ze szkół podstawowych nr 9, 3, 8, 1 i 11 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 10, ZSP nr 8, Szkół Katolickich z ul. Warszawskiej, podopieczni Domu Dziennego Pobytu nr 2 i DPS-u nr 1, Polskiego Związku Niewidomych Koło nr 21 w Tomaszowie Mazowieckim oraz osoby indywidualne.

Animatorzy przygotowali dla najmłodszych szereg atrakcji, m.in. malowanie buziek, wielką grę planszową, modelowanie baloników, trambambulę oraz zabawy ruchowe. Maluchy wychodziły z placówki z wielkimi uśmiechami na twarzy i obiecały, że na kolejną edycję akcji przyniosą jeszcze więcej makulatury.

Przy okazji akcji proekologicznej odbyło się również rozdanie nagród laureatom powiatowego konkursu fotograficznego pn. „Inny punkt widzenia – Powiat Tomaszowski w wiosennym obiektywie”.

– Wpłynęło do nas dużo prac, ponad 140. Bardzo nam miło, że to przedsięwzięcie spotkało się z tak wielkim odzewem. Oznacza to, że przyzwyczailiśmy mieszkańców naszego powiatu do tego konkursu i wpisał się on już na stałe w kalendarz imprez powiatowych. Wystawę nadesłanych prac możecie obejrzeć w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej, do czego serdecznie zachęcam – dodała dyrektor PCAS-u.

Partnerami PCAS-u w tej akcji były firma Eneris Surowce oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

– To wspaniała inicjatywa, organizowana przez Powiatowe Centrum Animacji Społecznej. Nie pozostało nam nic innego jak przyłączyć się do tego działania. To zarówno akcja proekologiczna, ale również konkurs fotograficzny. Wpłynęło wiele prac, są one prezentowane na wystawie, ukazują piękno powiatu tomaszowskiego. Widać duży odzew dzieci i młodzieży, która dzięki takim akcjom wie, jak segregować odpady, a dzięki temu nadesłane do kolejnej edycji konkursu fotografie będą ukazywały nie tylko piękny, ale i czysty powiat – Janusz Ciesielski, dyrektor KOWR-u OT w Łodzi.

PCAS zachęca do zbierania makulatury i materiałów recyklingowych, ponieważ już za rok zaprasza na kolejną akcję pn. „Drzewko za makulaturę”.

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook