Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«luty 2024 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Poradnia wad postawy w ORDN z kontraktem NFZ

Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim rozszerza prowadzoną działalność i uruchamia Poradnię leczenia wad postawy u dzieci i młodzieży.

W wyniku zakończenia postępowania konkursowego ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Zdrowia oferta złożona przez ORDN uzyskała pozytywne rozstrzygnięcie, w efekcie, którym zostanie zawarta umowa obowiązująca od 01.11.2023 do 31.12.2024.

– Cały czas inwestujemy w ORDN, chcemy otaczać dzieci specjalna opieka, dlatego mimo iż nie jest to zadaniem własnym miasta, cały czas rozszerzamy działalność ośrodka. Dziękuje za wsparcie naszych działań senatorowi Rafalowi Ambrozikowi – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

W ramach pracy Poradni Wad Postawy prowadzone będą konsultacje lekarskie i fizjoterapeutyczne. Opieką specjalistyczną będą otaczone dzieci i młodzież do osiemnastego roku życia z wrodzonymi lub nabytymi wadami układu mięśniowo- szkieletowego mającymi wpływ na postawę ciała pacjenta.

Pierwszym etapem takiej wizyty jest zebranie przez specjalistę dokładnego wywiadu dotyczącego problemów zdrowotnych pacjenta, a także analiza dokumentacji medycznej. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie analizy postawy ciała, indywidualnie dobranego do pacjenta badania i testów funkcjonalnych. Na podstawie ich wyników, a także wcześniej udzielonych informacji, lekarz/fizjoterapeuta szeroko omawia:

· dolegliwości pacjenta,
· indywidualnie dobraną terapię,
· zalecenia do stosowania w domu,
· zalecenia ewentualnych dodatkowych badań diagnostycznych.

Na konsultację warto zabrać ze sobą:

• dotychczas zebraną dokumentację medyczną dotyczącą problemu, ostatnio wykonane badanie obrazowe (RTG, MR),
• wygodny strój, nieograniczający ruchów (najlepiej sportowy),
• obuwie na zmianę.

W trakcie badania przedmiotowego, specjaliści wykorzystują:

– ocenę wzrokową,
– ocenę długości kończyn,
– ocenę rotacji tułowia,
– pomiar krzywizn w płaszczyźnie czołowej,
– zakres ruchomości stawów,
– ocenę dysbalansu mięśniowego, – pomiar obciążenia kończyn dolnych.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook