Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Port Tresta u Sołtysa zamrożony – kempingu w tym sezonie nie będzie? [film, zdjęcia]

Ciężki sprzęt i siatka ogrodzeniowa z tablicą „Uwaga roboty budowlane” to obrazek ostatnich dni na wjeździe do Portu Tresta „U Sołtysa”.
 
We wtorek 1 czerwca na polanie przed Portem w Treście odbyło się spotkanie żeglarzy, właścicieli przyczep kempingowych, domków holenderskich oraz turystów z przedstawicielami Zarządu Gospodarki Wodnej Wody Polskie.
 
Właściciel terenu, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej Wody Polskie, chcąc przeprowadzić inwentaryzację, blokuje port i kemping. Wody Polskie zamknęły to miejsce, uniemożliwiając korzystanie z portu i kempingu. Właściciele przyczep oraz domków jak i żeglarze musza usunąć swoje ruchomości na czas inwentaryzacji portu. Obecnie, właściciele ruchomości stojących na tym terenie, odpowiednich umów nie mają.
 
Wody Polskie odkrywają wiele nieprawidłowości w działaniach sołtysa Tresty Wiesława Głowy, który do 2018 roku zajmował się tym terenem. Zarzuty dotyczą nielegalnych budowli oraz dewastacji linii brzegowej i terenu nad Zbiornikiem Sulejów, w której to sprawie toczą się już postępowania prokuratorskie.
Wody Polskie deklarują, że po niezbędnych pracach i uporządkowaniu terenu, obiekt zostanie przekazany wyłonionemu w przetargu dzierżawcy.
 
Pewne jest to, że żeglarze jak i właściciele przyczep kempingowych muszą usunąć swoje ruchomości i nikt nie wie na jak długo. Żal trwającego już sezonu, późnych decyzji urzędniczych na tle ciężkiego sprzętu, zmobilizował uczestników do obecności we wtorkowym spotkaniu. Były głosy poparcia sołtysa, była tez dyskusja, choć burzliwa nie przyniosła właściwie żadnego skutku.
 
Żeglarze zadeklarowali dzierżawę portu, czas pokaże z jakim skutkiem. Kolejne spotkania w połowie czerwca. 
 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook