Kalendarz gminy Powiat Tomaszowski

Nadchodzących wydarzeń: 0
«luty 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Posłanka Sowińska kolejny raz interweniuje w sprawie tomaszowskich kupców [Live z konferencji w środku]

We wtorek, 15 marca 2022 r. na miejskim targowisku przy ul. Narutowicza w Tomaszowie Maz. odbyła się kolejna już konferencja prasowa posłanki Lewicy Anity Sowińskiej. Pierwsza konferencja odbyła się w ostatni dzień roku 2021 kiedy to wcześniej do biura posłanki wpłynęło pismo od skarżących się na wysokie czynsze i inne problemy kupców.

Interwencja posłanki dotyczyła wysokich czynszów za dzierżawę gruntu pod pawilony handlowe. W piśmie do prezydenta zwróciła uwagę na kwestię nietransparentności w ustalaniu czynszów, a także problemy sanitarne oraz kwestie bezpieczeństwa i monitoringu targowiska.

W styczniu Wiceprezydenta Miasta Tomasza Jurka odpowiedział pismem na pytania.

Odpowiedź Urzędu Miasta jest niesatysfakcjonująca, ponieważ nie pokazuje wyjścia z tej trudnej sytuacji. Generalnie można streścić ją w zdaniu: „jest jak jest, zawsze tak było i nie ma powodu aby coś zmieniać”. – interpretuje posłanka.

Jednak problem jest, na co wskazują również dane, o które poprosiłam Urząd Miasta. W ciągu pięciu ostatnich lat co roku ubywało przedsiębiorców na rynku w Tomaszowie Mazowieckim. Przykładowo, w 2021 roku nowe umowy dzierżawne podpisało7 firm, a rozwiązało 12 firm. Dodam też, że przychody miasta z tytułu dzierżawy gruntu były niebagatelne i wynosiły ponad milion złotych netto rocznie – podsumowuje.

Przedsiębiorcy skarżą się, że wyjątkowo wysokie, jak na polskie warunki, czynsze dzierżawne, które ich zdaniem doprowadzają firmy do upadłości.

Posłanka Anita Sowińska przekonana jest, że nie jest niczyją intencją doprowadzać kogokolwiek do bankructwa, dlatego wyszła z inicjatywą spotkania mediacyjnego z handlowcami. Dziś wystosowała kolejne pismo do prezydenta z propozycją wspólnego zorganizowania takiego spotkania. Jego celem byłoby wysłuchanie wszystkich stron i wypracowanie konsensusu w zakresie metodologii naliczania opłat i czynszów dzierżawnych, a także poruszenie kwestii warunków sanitarnych i bezpieczeństwa na Miejskim Targowisku.

Posłanka zaproponowała, aby w spotkaniu, oprócz handlowców, wzięli udział przedstawiciele i przedstawicielki Urzędu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, firmy zajmującej się dostarczaniem usług sanitarnych oraz media lokalne. Liczy, że spotkanie odbędzie się do 3 tygodni.

Live z konferencji tutaj

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook