Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«luty 2024 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Powiatowy Urząd Pracy uruchomił Punkt Informacyjny dla uchodźców

 
Powiatowy Urząd Pracy w Tomaszowie Mazowieckim uruchomił Punkt Informacyjny dla uchodźców z Ukrainy, którzy chcą podjąć zatrudnienie. Znajduje się on w siedzibie Urzędu mieszczącej się w budynku Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Maz. ul. Św. Antoniego 41, na parterze, w pok. nr 39 (od wejścia głównego) i w pok. 17 (wejście od parkingu).
W chwili obecnej PUP w Tomaszowie Mazowieckim dysponuje bazą pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem uchodźców z Ukrainy. Proponują oni pracę na następujących stanowiskach: pakowacz, pracownik produkcji, drobiarz, kucharz, pokojowa, opiekun osób starszych, pracownik przy zbiorze pieczarek, pracownik garmażu, pomocnik piekarza, pomocnik cukiernika (łącznie około 100 miejsc pracy).
PUP oczekuje na przepisy, które będą określały, w jaki sposób zgodnie z prawem będzie można zatrudniać uchodźców z Ukrainy. Do PUP zgłosiły się już pierwsze osoby z Ukrainy zainteresowane pracą. Po wejściu w życie odpowiednich przepisów zostaną one skontaktowane z pracodawcami.
PUP oczekuje również na przepisy dotyczące możliwości rejestracji uchodźców z Ukrainy jako osób bezrobotnych. Po wejściu w życie specustawy rejestracja odbywać się będzie w siedzibie Urzędu, na parterze, w pok. 38, 38A. Możliwa jest również rejestracja poza siedzibą Urzędu, w miejscu pobytu uchodźców, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów.
 
Kontakt z PUP:
Anna Tomkowska – Kierownik Działu Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego – tel.
44 710-06-52 lub mail: posrednictwo@puptomaszow.pl
Renata Niedźwiecka – Kierownik Działu do Spraw Cudzoziemców – tel. 44 710-06-52 wew.
37 lub mail: cudzoziemcy@puptomaszow.pl
 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook