Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Pozbędziemy się Langego

Początek roku zapowiada się pomyślnie dla tomaszowskich radnych. Zajmą się tym, co najbardziej lubią. Zmianami nazw ulic. 2 września 2016 roku weszła w życie ustawa zgodnie z którą nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, w tym dróg, ulic, mostów i placów, nadawane przez samorząd nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego systemu propagować. Nowa ustawa zobowiązuje gminy do zmiany niezgodnych z jej zapisami nazw w terminie 12 miesięcy od dnia jej wejścia w życie.

  • Tomaszów Mazowiecki zobowiązany jest do zmiany nazw ulic Oskara Lange oraz Teodora Duracza – napisała w notatce dla prasy rzeczniczka prezydenta miasta. Kluczowe wydaje się tu być słowo „zobowiązana”. Oskar Lange, tomaszowianin był przede wszystkim wybitnym ekonomistą. W wielu miastach Polski ulice i szkoły (ekonomiczne) noszą jego imię. Nie wszyscy czują się „zobowiązani” wyrzucać z grona patronów ulic O. Langego. Np. w Koszalinie ulica jego imienia nadal będzie istniała.

W Tomaszowie już wcześniej planowany był zamach na O. Langego zatem teraz władza skwapliwie skorzysta z okazji wymiany patrona. Ciekawe oczywiście, na jakiego. Prezydent ogłosił w tej sprawie konsultacje, które mają potrwać od 9 do 31 stycznia br.

By nie pogłębiać podziałów między tomaszowianami nowa nazwa ulicy, jeśli już musi być, powinna być neutralna, ale zapewne tak się nie stanie.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook