Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«październik 2022 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Pozbędziemy się Langego

Początek roku zapowiada się pomyślnie dla tomaszowskich radnych. Zajmą się tym, co najbardziej lubią. Zmianami nazw ulic. 2 września 2016 roku weszła w życie ustawa zgodnie z którą nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, w tym dróg, ulic, mostów i placów, nadawane przez samorząd nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego systemu propagować. Nowa ustawa zobowiązuje gminy do zmiany niezgodnych z jej zapisami nazw w terminie 12 miesięcy od dnia jej wejścia w życie.

  • Tomaszów Mazowiecki zobowiązany jest do zmiany nazw ulic Oskara Lange oraz Teodora Duracza – napisała w notatce dla prasy rzeczniczka prezydenta miasta. Kluczowe wydaje się tu być słowo „zobowiązana”. Oskar Lange, tomaszowianin był przede wszystkim wybitnym ekonomistą. W wielu miastach Polski ulice i szkoły (ekonomiczne) noszą jego imię. Nie wszyscy czują się „zobowiązani” wyrzucać z grona patronów ulic O. Langego. Np. w Koszalinie ulica jego imienia nadal będzie istniała.

W Tomaszowie już wcześniej planowany był zamach na O. Langego zatem teraz władza skwapliwie skorzysta z okazji wymiany patrona. Ciekawe oczywiście, na jakiego. Prezydent ogłosił w tej sprawie konsultacje, które mają potrwać od 9 do 31 stycznia br.

By nie pogłębiać podziałów między tomaszowianami nowa nazwa ulicy, jeśli już musi być, powinna być neutralna, ale zapewne tak się nie stanie.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook