Kalendarz gminy Powiat Tomaszowski

Nadchodzących wydarzeń: 0
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Protest w obronie praw kobiet w Tomaszowie. Radny Witczak zatrzymany

Dziś, o 19 pod siedzibą PiS w Tomaszowie odbył się spontaniczny protest kilkudziesięciu osób. W większości młodzi ludzie przyszli manifestować swój sprzeciw przeciwko czwartkowemu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Uczestnicy przynieśli ze sobą transparenty, skandowano „Wolność, równość, demokracja”, „To jest wojna”, „Uwaga, uwaga tu obywatelki”.

Live z protestu TUTAJ

Większość osób została wylegitymowana i spisana przez obecnych na miejscu policjantów, niektórzy otrzymali mandaty, radny Adrian Witczak został zatrzymany. Protestującym cały czas towarzyszyli funkcjonariusze policji, wzywając do rozejścia się – To zgromadzenie jest nielegalne. Proszę się rozejść – apelowali z megafonu.

Jestem dumny, że tomaszowianie przyłączyli się do protestu przeciwko dyktaturze i skazywaniu kobiet na cierpienie. Rząd PiS stawia również policję przeciwko obywatelom. To smutny pokaz siły. Przestrzegaliśmy przepisów, mieliśmy maseczki, zachowywaliśmy odstęp. Chcieliśmy pokazać swój sprzeciw krzycząc: wolność, równość, demokracja! Zostałem zatrzymany i wywieziony na komendę. Wiele osób było wielokrotnie wylegitymowanych. Nie damy się zastraszyć i zniewolić! My Tomaszowianie też mamy głos! – Adrian Witczak radny Rady Miejskiej Tomaszów Mazowiecki.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepisy dotyczące aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu są niezgodne z polską konstytucją. To oznacza, że ustawa zezwalająca na aborcję w takich przypadkach będzie musiała być zmieniona.

 

Znicze zapalono również pod drzwiami Urzędu Miasta

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook