Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«wrzesień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Przebudują Mostową i Smugową

W powiecie nieustannie toczy się walka o to, które drogi budować i remontować. Radni z „terenu” oczekują budowy i naprawa dróg powiatowych biegnących przez ich gminy. Radni tomaszowscy, napierają na drogi w mieście. Dla wielu jest to jedyny rodzaj aktywności jaki prezentują sprawując funkcję radnych.

W tym roku starostwo planowało budowę ścieżki rowerowej na ul. Grota-Roweckiego. Niestety z braku możliwości dofinansowania, wycofało się z tego zadania. Dotychczas ogłosiło przetargi na przebudowę dwóch powiatowych ulic w mieście: Mostowej i Smugowej.

Na Mostowej zaplanowano rozbudowę i poszerzenie jezdni, budowę wyniesionego przejścia dla pieszych, budowę ciągu pieszego i rowerowego, odnowieni nawierzchni na zatoce autobusowej, budowę kanalizacji deszczowej, budowę nowego oświetlenia ulicznego.

Powiat przeznaczył na tę inwestycję 2,5 mln zł. Ma być gotowa do końca listopada.

Mostową przebuduje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Maz.

Ul. Smugowa ma być również przebudowana. Pojawi się ścieżka rowerowa i nowy chodnik, kanalizacja deszczowa i nowe oświetlenie. Wykonawca inwestycji ma się zmieścić w kwocie 900 tys. zł. Termin oddania wyremontowanej drogi do użytku – 16 października br. Termin składania ofert do przetargu mija w tym tygodniu.

Na zdjęciach ul. Mostowa. Mimo złego stanu nawierzchni kierowcy pędzą po tej ulicy. Po remoncie… jeszcze przyspieszą.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook