Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Przebudują Piaskową

Dwa dni temu miasto ogłosiło przetarg na przebudowę ulicy Piaskowej. Z punktu widzenia mediów informacja o samym przetargu jest mało istotna. Jednak tę warto odnotować, bo ma wymiar niemalże historyczny. Jest to pierwszy, samodzielny przetarg na inwestycję ogłaszany przez Urząd Miasta w tym roku.

Praktyka jest taka, że samorządy ogłaszają przetargi na zadania inwestycyjne na początku roku, zwykle w I kwartale. Muszą zdążyć z zaplanowanymi robotami w przypadku, gdy są to zadania jednoroczne, czyli takie, które trzeba skończyć i rozliczyć do końca bieżącego roku. Nasze miasto nie ogłaszało przez pierwsze trzy miesiące przetargów z prostej przyczyny. W kasie nie ma pieniędzy na inwestycje. Całe zasoby wysysa budowa hali lodowej. W związku z tym w tym roku miasto zaplanowało wybudowanie jedynie… dwóch ulic. Pierwszą z nich jest właśnie Piaskowa.

Droga ma być przebudowana na odcinku od ul. Warszawskiej do Zajęczej (ponad 1 km). W ramach zadania przeprowadzone zostaną prace budowlane, kanalizacyjne, energetyczne. Powstanie m.in. chodnik, kanalizacja deszczowa, przebudowane linie energetyczna i telefoniczna.

Zamówienie ma być dofinansowane z środków którymi dysponuje Urząd Wojewódzki w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Termin składania ofert ustalono na 20 kwietnia. Wyłoniony wykonawca ma wykonać prace do końca października br.

W budżecie miasta na budowę ul. Piaskowej zarezerwowano 2,65 mln zł. Miasto z pewnością spodziewa się, że zaoszczędzić na tej inwestycji.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook