Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Przez lata okradała klientów placówki bankowej

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 40-letnią kobietę podejrzaną o malwersacje finansowe i kradzież kwoty ponad 765.000 złotych. Zebrane przez mundurowych dowody pozwoliły wnioskować prokuratorowi o jej tymczasowe aresztowanie. Decyzją sądu kobieta najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Pierwsze sygnały dotyczące niejasności finansowych na koncie klientki jednej z placówek partnerskich dużego banku, dotarły do policjantów pod koniec stycznia bieżącego roku. Sprawa jednak nie była oczywista, a początkowe ustalenia wskazywały wręcz, że prowadzone przez placówkę operacje finansowe realizowane są zgodnie z przepisami i wolą klientów, co potwierdzały stosowne dokumenty i zapisy w elektronicznym systemie bankowym. Dopiero wnikliwa analiza policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego wykazała, iż jedna z pracownic tomaszowskiej placówki bankowej wprowadziła do obiegu podrobione dokumenty uwierzytelniające nielegalne operacje bankowe. 5 lipca 2021 roku zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie 40-letniej mieszkanki powiatu tomaszowskiego. Okazało się, że od 2014 roku kobieta uwierzytelniała w ten sposób generowane bez zlecenia klientów na ich kontach operacje bankowe jak przelewy, wpłaty i wypłaty środków finansowych. Policjanci ustalili dziewięciu pokrzywdzonych, z kont których kobieta skradła łącznie ponad 765 tysięcy złotych. Po przedstawieniu kobiecie zarzutów, prokuratura rejonowa wystąpiła do sądu z wnioskiem o jej tymczasowe aresztowanie. Decyzją sądu 40-latka najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 10. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook