Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Przysięga żołnierzy w Tomaszowie Mazowieckim

W Tomaszowie Mazowieckim odbyła się uroczysta przysięga żołnierzy – absolwentów klas wojskowych współpracujących z 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej. Wydarzenie miało miejsce 21 czerwca na placu Kościuszki. Absolwenci pierwszego turnusu szkolenia podstawowego, po złożeniu przysięgi, stali się żołnierzami przechodzącymi do rezerwy, ale nadal mającymi możliwość kontynuowania kariery w Wojsku Polskim.

W ceremonii wzięli udział absolwenci z różnych placówek, w tym z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Liceum Ogólnokształcącego Kadetów RP w Lipinach oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego im. Wincentego Witosa w Bujnach. Razem było to 52 żołnierzy, w tym 16 kobiet.

Przysięga żołnierzy to ważne wydarzenie, podczas którego młodzi ludzie decydują się poświęcić swoje życie służbie ojczyźnie. To moment, który symbolizuje oddanie, gotowość do poświęceń i wierność wartościom wojskowym. Dla absolwentów klas mundurowych jest to także potwierdzenie ich wyszkolenia i przygotowania do służby w Wojsku Polskim.

Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli poczuć dumę ze swojego wyboru oraz wsparcia ze strony swoich kolegów i koleżanek. Przysięga żołnierzy to nie tylko akt formalny, ale również moment przejścia na nowy etap w życiu każdego z nich. Dla społeczności lokalnej to także okazja do uhonorowania i wsparcia tych młodych ludzi, którzy zdecydowali się służyć swojej ojczyźnie.

Agnieszka Podwysocka

Galeria zdjęć TUTAJ

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook