Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«luty 2024 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

105. rocznica odzyskania Niepodległości w Gminnym Domu Kultury w Wiadernie

11 listopada w Gminnym Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ceremonia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego, podkreślając doniosłość tego historycznego momentu.

W wydarzeniu wzięli udział wójt gminy Tomaszów Mazowiecki Franciszek Szmigiel i jego zastępca Sławomir Bernacki, przewodnicząca rady gminy Krystyna Pierścińska wraz z radnymi, sołtysi, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich, zespołów ludowych, szkół, bibliotek, świetlic wiejskich oraz liczni mieszkańcy gminy i przybyli goście.

Monika Saktura, dyrektor Gminnego Domu Kultury, serdecznie powitała zebranych, rozpoczynając uroczystość.

Wieczór miał charakter patriotyczny a wszyscy przybyli na Gminnego Domu kultury w Wiadernie mieli przyjemność wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych, który został wykonany przez kapelę folkloru miejskiego „Fakiry” z Piotrkowa Trybunalskiego. Goście otrzymali śpiewniki i aktywnie włączyli się we wspólne śpiewanie.

Na zakończenie uroczystości wszyscy mieli okazję skosztować ciast i delektować się herbatką, które zostały przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich WIADERNIANKI z Wiaderna.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook