Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Powstaje drugi reaktor w Zawadzie

Już od kilku dni trwają intensywne prace na oczyszczalni ścieków w Zawadzie. Budowany jest drugi reaktor ścieków o wydajności 190m3/dobę. Obecnie kończone jest betonowanie ścian i dna reaktora. Po wykonaniu zadaszenia rozpocznie się montaż technologii oczyszczania ścieków. Prace związane z budowa reaktora prowadzi firma BINSTAL s.c. Tchórz Honorata, Tchórz Przemysław z Tomaszowa Mazowieckiego. Budowa II reaktora to koszt ponad 1,3 mln. Firma do końca lipca ma zakończyć inwestycję.

Pierwszy reaktor został wybudowany w roku 2014 wraz z kanalizacją sanitarną w Zawadzie, Godaszewicach i Chorzęcinie. Roboty budowlane prowadziła również firma BINSTAL.

Budowa drugiego reaktora, tak samo jak budowa pierwszego, dofinansowana jest również ze środków unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Cały projekt unijny pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-kanalizacyjnej w miejscowości Jadwigów oraz w części miejscowości Kolonia Zawada i Łazisko wraz z budową II reaktora na oczyszczalni ścieków w miejscowości Zawada” składa się z 3 zadań inwestycyjnych. Zakończone zostały już 2 zadania. W ubiegłym roku wybudowano kanalizację sanitarną oraz sieć wodociągową w Łazisku za niecałe 900 tys. W bieżącym roku w kwietniu odebrano roboty budowlane związane z kanalizacją sanitarną w Jadwigowie i w części Kolonii Zawada za ponad 2 mln. Prace w Łazisku prowadziła firma ZINSBUD z Pabianic, natomiast w Jadwigowie i Kolonii Zawada – BINSTAL.

Ze środków unijnych gmina łącznie otrzyma w ramach dofinansowania niecałe 2 mln.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook