Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Rekrutacja do klas pierwszych ‒ rodzice nie muszą odwiedzać szkół

 

Biorąc pod uwagę obecną sytuację związaną z wprowadzeniem stanu epidemiologicznego w naszym kraju oraz zgonie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej w tomaszowskich szkołach i przedszkolach publicznych w procesie rekrutacji wprowadzone zostają rozwiązania organizacyjne służące ograniczeniu niebezpieczeństwa zarażenia się COVID-19. Pozwolą jednocześnie na sprawne przeprowadzenie postępowania rekrutacyjnego.

W publicznych szkołach podstawowych na terenie Tomaszowa Mazowieckiego prowadzony jest nabór uczniów do klas pierwszych. Postępowanie rekrutacyjne potrwa do 8 maja 2020 r. Od 10 maja do 24 czerwca wyznaczony jest termin rekrutacji uzupełniającej. Zarówno teraz, jak i w naborze uzupełniającym dokumenty potrzebne do zapisu dziecka można będzie pobrać ze stron internetowych szkół, wypełnić oraz dostarczyć z wykorzystaniem m.in.:

‒ wyznaczonych w szkołach skrzynek e-mailowych do przesyłania zeskanowanych dokumentów,

‒ skrzynek umieszczonych na zewnątrz budynku

‒ lub innych rozwiązań wskazanych bezpośrednio przez szkoły.

Przypominamy też, że rekrutacja uzupełniająca do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzona jest z wykorzystaniem elektronicznego sytemu „Nabór 2020”, co pozwala na uniknięcie przez rodziców dziecka wychodzenia z domu i nie wymaga kontaktu z pracownikami placówek. Wypełnione w systemie wnioski będzie można składać do placówek w sposób elektroniczny lub wskazany przez dyrektorów.

Szczegółowy sposób załatwiania ww. spraw zostanie podany na stronach internetowych przedszkoli i szkół, a wszelkich informacji oraz pomocy w wypełnieniu dokumentów udzielać będą telefonicznie pracownicy tych placówek.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook