Kalendarz gminy Rokiciny

Nadchodzących wydarzeń: 0
«marzec 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Rewitalizacja parku Bulwary. Relacja z placu budowy

11 maja, redakcja Formatu miała okazję wejść na budowę, gdzie trwa rewitalizacja parku Bulwary. Okazją było sprowadzenie na budowę ciężkiego sprzętu. Maszyna wbija w ziemię i w dno rzeki betonowe pale na 12 metrów, które będą podstawą konstrukcji dwóch kładek łączących brzegi rzeki.

Jak mówi kierownik budowy Dariusz Rodzeń sprzęt wbijający pale 12 – 14 metrowe robi to w tempie 6 sztuk w ciągu 3 godzin. Kładki w stanie surowym powstaną do końca czerwca, a finalnie będą gotowe we wrześniu. Kładka krótsza będzie mieć 27,5 metra, dłuższa 30 metrów.

Posadzonych zostanie w sumie 300 drzew, 41 tysięcy krzewów, 36 tyś bylin roślin okrywowych.
To miejsce będzie miało zupełnie inny charakter, powstaną alejki do spacerów, jak również rowerowe. Ponad tysiąc metrów alejek – mówi Zysiak Jerzy współwłaściciel Zakładu Konserwacji Zieleni  – oświetlenie, ławeczki, elementy małej architektury, plac zabaw dla dzieci, plac fitness, oraz miejsce do ekstremalnej jazdy na rowerze. Powstanie kawałek plaży dla dzieci z siedmioma tarasami widokowymi.

Montaż urządzeń planowany jest pod koniec trzeciego kwartału. Odnowa parku Bulwary ma zostać zakończona na przełomie miesiąca października i listopada 2018 roku. W tym czasie będzie już można korzystać z uroków tego miejsca.

Inwestycja jest warta 11 mln zł, przy 85 % wsparciu unijnym. Mam nadzieję, że jesienią wszyscy razem będziemy mogli cieszyć się i spacerować po ścieżkach w nowo zrewitalizowanym parku Bulwary w Tomaszowie Mazowieckim – komentuje prezydent miasta Marcin Witko – będzie strefa  spacerów, wypoczynku mieszkańców. Bardzo ważne jest żeby dbać o tereny zielone, szczególnie w kontekście zmieniającego się klimatu. Powinniśmy tworzyć jak najwięcej enklaw zieleni. Park Bulwary jest ważnym miejscem w historii Tomaszowa, kiedyś na tym terenie był staw rekreacyjny na rzecze Wolbórce. Mam nadziej, że będzie to ważny obszar dla tomaszowian, miejsce rekreacyjne ale również miejsce rozmów o Tomaszowie.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook