Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 2
«styczeń 2023 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Rolnicy zapowiadają blokady dróg

AgroUnia zapowiada dziś 9 lutego strajki rolników w całej Polsce. Na wielu trasach krajowych województwa łódzkiego należy się spodziewać od środowego przedpołudnia poważnych ograniczeń w ruchu. Akcja rolników prowadzona ma być przez cały dzień w ośmiu miejscach województwa.

 
Protest rozpocznie się przed godziną 9.00 we Wróblewie, gdzie na placu obok Urzędu Gminy spotkać ma spotkać się około 100 ciągników. Później rolnicy pojadą w kierunku Sieradza, dalej na Zduńską Wole, Łask, Pabianice, Ksawerów i do Łodzi. W Łodzi utrudnień spodziewać się trzeba na ulicy Pabianickiej, alei Włókniarzy, aż do Mickiewicza w okolice Galerii Łódzkiej. Tam protestujący chcą dotrzeć około południa.
 

TRASY PROTESTU 9 LUTEGO W OŚMIU MIEJSCACH WOJEWÓDZTWA

Protest 9 lutego ma być jedynie rozgrzewką. Jeśli nie dojdzie do spotkania z premierem, następny protest planowany jest na 23 lutego i będzie polegał na wjechaniu z różnych stron do Warszawy

 
 -W DK12 Wróblew (powiat sieradzki) – przejazd traktorów DK 12 z Wróblewa, Zduńska Wola, Łask, Pabianice, do ulicy Mickiewicza w Łodzi – godzina 9.
 
 – DK14 Stryków. Wyjazd z parkingu przy zalewie o godz. 10.00 w kierunku Łodzi. Podróżujący w tych godzinach trasą Stryków – Łódź powinni wjechać na węźle Stryków na autostradę A2, dojechać do węzła Łódź Północ, tam skręcić na autostradę A1 i pojechać w kierunku Łodzi. Analogicznie w przeciwnym kierunku. 
 
 – DK60 Strzelce i DK92. Wyjazd ciągników spod kościoła w Strzelcach o godz. 11.20, przejazd do Kutna i dalej DK92 do ronda, gdzie maszyny będą zawracały. Poruszający się trasą DK92 między Krośniewicami i Kutnem mogą ominąć zablokowany odcinek drogi jadąc DK91 do węzła Emilia, dalej autostradą A2 do węzła Łódź Północ i powrót na DK92 autostradą A1.
 
 – DK70 Sierakowice Prawe. Wyjazd w kierunku Łowicza o godz. 10.00. Maszyny będą zawracały na rodzie węzła Skierniewice (A2/DK70). 
 
 – DK70 Nieborów. Druga grupa jadąca tą trasą będzie się poruszała od strony Łowicza i spotka się z pierwszą grupą na węźle Skierniewice. W związku z tym, że spodziewane jest długotrwałe zablokowanie węzła Skierniewice, jadący w okolice Łowicza i Skierniewic autostradą A2 powinni z niej zjeżdżać na sąsiednich węzłach: Łowicz lub Wiskitki i dalej drogami lokalnymi dotrzeć do celu.
 
 – DK72 Strzelna gm. Jeżów. Blokada drogi od godz. 9.00. Planowane zakończenie blokady ok. 17.00. Zaleca się omijanie tego odcinka DK72 autostradą A2 (z uwzględnieniem blokady węzła Skierniewice).
 
 – DK42 Przedbórz. Na obecną chwilę na godz. 9.00 jest planowany wyjazd ciągników na trasę, jednak nie został jeszcze potwierdzony. – OSP Czarnocin. Przejazd drogami lokalnymi i drogą wojewódzką 713 do Łodzi.
 
Cała akcja ma się zakończyć ok. godz. 17.00, po czym protestujący mają również wracać podanymi trasami, co także będzie się wiązało z utrudnieniami. Nie można również wykluczyć zmian w podanych godzinach i trasach przejazdu protestujących.
 
Fot. Internet

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook