Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«listopad 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Rozpoczęły się testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 wśród tomaszowskich nauczycieli

Trwają przygotowania do powrotu 18 stycznia najmłodszych uczniów do tomaszowskich szkół, który będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym zgodnie z obowiązującymi wytycznymi.

Aktualnie przeprowadzane są testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 wśród nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i pracowników niepedagogicznych. Na 380 tomaszowskich nauczycieli i pracowników niepedagogicznych pracujących z uczniami klas 1-3, na badanie zdecydowało się 167 osób. Badania potrwają do 15 stycznia wg harmonogramu podanego na stronie Łódzkiego Kuratora Oświaty. Wynik, każdy otrzyma najpóźniej w niedzielę, 17 stycznia 2021 r. za pomocą Internetowego Konta Pacjenta.


Dyrektorom jednostek oświatowych rekomendowana jest taka organizacja pobytu dzieci w szkole, aby w szczególności:

1. Każda klasa w trakcie przebywania w szkole nie miała możliwości (lub ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami i przebywała w wyznaczonej, stałej sali.

2. Ustalono indywidualny plan zajęć w tygodniu dla danej klasy, uwzględniający, m.in.:

– różne godziny przychodzenia i wychodzenia ze szkoły,
– rożne godziny korzystania z przerw (nie rzadziej niż co 45 min) i stołówki szkolnej,
– zajęcia na świeżym powietrzu, które zaleca się w szczególności.

3. Do klasy przyporządkowani byli ci sami, stali nauczyciele, którzy w miarę możliwości nie prowadzą zajęć stacjonarnych w innych klasach.

4. Prowadzić zajęcia świetlicowe w miarę możliwości w grupach uczniów z tej samej klasy z wykorzystaniem innych sal dydaktycznych.

5. Realizować zajęcia pozalekcyjne poza godzinami nauki stacjonarnej.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook